پاو

زندگی نامه.معرفی شهر.معرفی کشور.تاریخ.تاریخچه.کد چت روم.چت

 
جوان ترین دانشجوی دنیا
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱٤
 

جوان ترین دانشجوی دنیا 

نابغه 9 ساله چینی که به تازگی آزمون دکترای دانشگاه بهتیست هونگ کونک را با موفقیت پشت سر گذاشت به عنوان جوان ترین دانشجوی جهان یا بهتر است بگوییم خردسال ترین دانشجوی دنیا شناخته شد نام این کودک9 ساله مارس است گویا برادر وی نیز سال گذشته در دانشگاه آکسفورد پذیرفته شده بود. پدر مارس چینی و ما درش  اهل اندونزی هستند آن ها که متوجه علاقه شدید  فرزندشان به ریاضی در همان سنین پایین گشتند تصمیم گرفتند از او نیز همانند برادر بزرگترش یک نابغه بسازند. مارس 5 سال تمام با یک معلم خصوصی درس می خواند تا این که امسال در مقطع دکترا قبول شد . وی پس از پذیرفته شدن در مراسم مخصوص خیر مقدم گویی به دانشجویان با لباس مخصوص که بسیار برایش بزرگ بود در کنار دیگر هم کلاسی هایش که جوانترین آن ها 22 ساله بود ایستاد او می گوید: ((درس ها برایم بسیار آسان است به گونه ای که خسته ام می کند)) مقامات این دانشگاه برنامه 5 ساله مخصوصی را برای درس دادن به این نابغه در دستور کار خود قرار داده اند مسئولین دانشگاه و والدین مارس تنها نگران اینند که شاید به این دلیل که وی از  دیگر دانشجویان بسیار جوانتر است در دانشگاه سرخورده شود قرار است به منظور جلو گیری از این امر مسئولین یک دبستان به منظور ارتباط و بازی وی با همسالان خود با این دانشگاه همکاری کنند.

منبع: مجله فضیلت خانواده

شماره:199


 
comment نظرات ()
 
 
اهرام مصر
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱٤
 

 

مصری ها در حدود 2500-3000 پیش از میلاد مثل سومری ها که همعصرشان بودند, علاقه و انرژی خیلی زیادی برای ساختن بناهای بزرگ داشتند. اهرام یکی از پرابهت ترین بناهای به یادگار  مانده از جهان باستان است و شما امروزه هم می توانید آنها را مشاهده کنید.

 

اهرام به عنوان مقبره فرعون های مصر ساخته شدند. همه آنها هم در طول عصر پادشاهی کهن مصر ساخته شدند. بنابراین تعدادی از عظیم ترین بناهای بازمانده از مصر باستان همان هایی هستند که زودتر از همه ساخته شدند. اولین فرعون ها مقبره های ساده تری ساختند که در معماری "مصطبه" نامیده می شوند. مصطبه ها ساختمان های چهارگوشی بودند که در داخلشان یک اتاق برای قرار دادن تابوت و مومیایی و چیزهایی بود که برای زندگی بعد از مرگ مرده برداشته می شد.

 

 

سپس فرعون های مصر شروع کردند به این که تپه هایی را روی نوک مصطبه هایشان بسازند تا آنها را باشکوه تر کند. ولی شاهزاده های معمولی و اشراف دیگر همچنان در مصطبه ها دفن می شدند. هرم پله ای یکی از اولین مقبره های تجملی جدید است. آیا به نظر شما مقبره بالا شبیه به زیگورات نیست؟

 

 

اما خیلی زود مصری ها تصمیم گرفتند تا پله های هرم را پرکنند.

 

 

اولین اهرام نوک دار واقعی در گیزا Giza ساخته شد. هرم بزرگ خوفو Khufu (اینجا نشان داده شده) برای تقریباً پنج هزار سال بلندترین ساختمان روی زمین بود تا این که برج ایفل در 1889 ساخته شد.

 

مردم اغلب حیران می مانند که مصری ها چگونه در آن سال های خیلی دور توانستند چنین ساختمان های عظیمی را بسازند. اما اگر شما تعداد زیادی کارگر ارزان در دسترس داشته باشید, واقعاً ساختن یک هرم سخت نیست. معمولاً, در ابتدا آنها یک سبک مصطبه کوچک روی زمین می ساختند. یک نظریه این است که آنها بعد از این که این مصطبه را می ساختند, چندین تن خاک روی مقبره می ریختند و یک تونل به خارج باقی می گذاشتند. سپس شروع می کردند به گذاشتن سنگ های بسیار عظیم در سراسر بخش خارجی هرم. برای بالا بردن سنگ ها و رساندن آنها به نوک هرم, آنها سراشیبی های بلندی از خاک می ساختند و سپس سنگ ها را به بالای آنها می غلتاندند و در نهایت این سرازیری ها را حذف می کردند.


 
comment نظرات ()
 
 
معجزه قرآن، دانشمند آمریکایی را مسلمان کرد
نویسنده : ادمین - ساعت ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱٤
 

 معجزه خداوند در قرآن کریم باعث شد که یک دانشمند مشهور آمریکایی به دین اسلام روی آورد.
به گزارش آریا، تیمی از دانشمندان آمریکایی دریافتند که برخی از گیاهان استوایی فرکانس هایی مافوق صوت از خود صادر می کنند که به وسیله دستگاه های پیشرفته علمی ثبت شده است.
دانشمندانی که حدود سه سال به تحقیق ومطالعه این وضعیت حیرت آور پرداختند، دریافتند که این پالس های مافوق صوت به الکتریسته نوری تبدیل شده و بیش از صدمرتبه در ثانیه تکرار می شوند.
یک تیم آمریکایی این آزمایش را در برابر یک گروه علمی در انگلیس انجام دادند که در بین این گروه، یک دانشمند مسلمان هندی الاصل نیز قرار داشت. بعد از 5 روز آزمایش، گروه انگلیسی از این مساله بسیار شگفت زده شدند ولی دانشمند مسلمان انگلیسی گفت: مامسلمانان این مساله را در 1400 سال پیش تفسیر کرده ایم. دانشمندان از این سخن وی بسیار حیرت زده شدند و اصرار کردند که آن را برایشان شرح دهد. دانشمند مسلمان این آیه قرآن را قرائت کرد: «و هیچ موجودی نیست جز آن که او را به پاکی می ستاید ولی شما ذکر تسبیحشان را نمی فهمید. او بردبار و آمرزنده است.»
زمانی که اسم جلاله «الله» بلند شد، پالس های مافوق صوت به الکتریسته نوری تبدیل و بر روی مانیتورها ظاهر گشت.
پروفسور «ولیام براون» مسئول این تیم تحقیقاتی با این دانشمند مسلمان برای شناخت دین اسلام به گفت و گو پرداخت و دانشمند مسلمان برای وی دین اسلام را تشریح کرده و یک جلد قرآن مجید به همراه تفسیر آن به زبان انگلیسی را به وی اعطا کرد. براون شهادتین را گفت و مسلمان شد
گروه تحقیقاتی مقاله نت بزودی یک محاسبه اختصاصی با این دانشمند خواهد داشت.


 
comment نظرات ()
 
 
آغاز
نویسنده : ادمین - ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱٤
 

با عرض سلام و تشکر برای انتخاب وبلاگ پاو وبازدید از آن من در این پست میخواهم مهمترین اولین و مهمترین خبر وبلاگ پاو یعنی آغاز به کار آن را خدمت شما اعلم نمایم البته شروع جدی من در تابستان خواهد بود و این صرفا یک پیش ضمینه برای شروعی موفق است امید به این که با نظرات خویش من را یاری دهید.


 
comment نظرات ()
 
 
معرفی روستای دشه
نویسنده : ادمین - ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱٤
 

دشه روستایی است در شمال غربی استان کرمانشاه ایران.

روستای دشه در شهرستان پاوه قرار دارد و با شهر پاوه ده کیلومتر فاصله دارد.

جمعیت این روستا بیش از ۲۰۰۰ هزار نفر برآورد شده‌است. جنگل تپه‌ول مشرف بر این روستا است و از قله بروژ چشم‌انداز سرسبزی بر این روستا نمایان است.

آب آشامیدنی آن از چشمه سرتاویران تامین می شود. تعدادی از اهالی دامدار وعدهای بسیار کم باغدار می باشندو گروهی نیز در شغلهای دولتی شاغل وبقیه کارهای مناسب با فصل و زمان خاص را انجام می دهند مانند سقزچینی گردو شکنی توت فروشی پرورش مقطعی دام (چوب داری) جمعیت آن بالغ بر1800 نفر در تابستان 1386 برآورد شده است. روشتای دشه دارای مردمی با فرهنگ و از لحاظ علمی دارای افراد با سواد است که می توان به دانشجویان در حال تحصیل توجه کرد که در سال جاری 86 نزدیک 45 نفر قبولی بود و می توان به آقای اله یاری که در کنکور ریاضی در سال 86 که دارای رتبه 9 بود اشاره کرد.


 
comment نظرات ()
 
 
معرفی پاوه
نویسنده : ادمین - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۱٤
 

موقعیت جغرافیایی شهر پاوه

پاوه یکی از شهرهای شمالی استان کرمانشاه و مرکز شهرستان پاوه‌ می‌باشد. شهرستان پاوه یکی از 13شهرستان استان کرمانشاه است که از شمال به استان کردستان، از جنوب به شهرستان جوانرود، از باختر به مرز ایران و عراق و از خاور به استان کردستان محدود می‌گردد.

شهر زیبا و تاریخی پاوه با قدمت تاریخی بیش از 3 هزار سال، به فاصله 112 کیلومتری از مــرکز استان و 45 کیلومتری تا نقطه صفر مرزی قرار داشته و جمعیتی بالغ بر 22000 نفر دارد.

سازه‌ها و منازل مسکونی در این شهر به گونه‌ای طراحی شده است که در بیش‌تر موارد پشت‌بام خانه‌ای که در ارتفاع کم‌تری از دامنه کوه ساخته شده است حیاط منزلی است که چند متر بالاتر ساخته شده است. به همین دلیل پاوه را شهر "هزار ماسوله" می‌نامند.

سازمان کنونی شهر پاوه و بافت محلات موجود آن نتیجه تغییر شکل هسته قدیمی شهر و رشد آن طی ربع قرن اخیر است؛ البته عمده تغییرات این شهر طی سال‌های اخیر صورت گرفته ‌است.

آب و هوای پاوه

منطقه‌ای که‌ پاوه‌ در آن واقع شده، بسیار خوش آب و هوا بوده و در کنار کوهستان اورامانات (در میان دو کوه شاهو و آتش‌کده) بنا گردیده است.
آب و هوای منطقه نسبتا سرد، مایل به اعتدال و نیمه مرطوب می‌باشد. هم‌چنین وجود چشمه‌های فراوان، آب‌های روان، همراه با جنگل‌ها، مراتع و باغات سرسبز جلوه خاص و زیبایی به این منطقه بخشیده است.

گویش در منطقه پاوه

مردم این منطقه‌ به‌ گویش اورامی، از زبان کردی تکلم می‌کنند که‌ یکی از زبان‌های باستانی ایران بوده و کتاب اوستا که کتاب مقدس زرتشت است به این زبان نگاشته شده است؛ به همین دلیل است که این منطقه را در گذشته «اورامانات» می‌نامیدند.

وجه تسمیه پاوه

نام پاوه را به "پاوه" سردار یزدگرد سوم (آخرین پادشاه ساسانی) منسوب می‌دانند که جهت جلب حمایت کردها، روانه این ناحیه ‌شد و مورد احترام اهالی قرار گرفت. بعدها به خاطر تجلیل از آن سردار، این ناحیه را پاوه نامیدند. "قلعه دژ" و "پاسگه" نیز که هنوز در پاوه وجود دارند بازمانده و باروی عهد آن سردار است. ظاهرا در محلی نزدیک پاوه که اکنون "جنگاه" نامیده می‌شود، مردم پاوه با سعد وقاص (سردار سپاه عربان در نبرد قادسیه) جنگیده‌اند.

هم‌چنین مفهوم کلمه "اورامانات" از اورتن (اورامان) نام یکی از سرودهای دینی زرتشتیان گرفته شده است. چیزی که غیر قابل انکار است، تاثیر "آیین زرتشت" در نام‌گذاری این شهر است.

قابلیت‌های گردشگری پاوه

شهرستان پاوه و منطقه اورامانات به دلیل داشتن جاذبه‌های فراوان طبیعی و تاریخی، قابلیت جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را داشته و از پتانسیل‌های خوبی در این زمینه برخوردار می‌باشد. از دیدنی‌های این منطقه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کوه‌های سر به فلک کشیده، جنگل و طبیعتی زیبا، دیدنی و فرح بخش.
غارهای دیدنی و وسیع، مانند غار قوری ‌قلعه (بزرگ‌ترین غار آبی آسیا و جز شکیل‌ترین غارهای جهان)
رودخانه بزرگ سیروان و دره‌های عمیق امتداد آب این رودخانه.
چشمه بزرگ آب معدنی بل "منصوب به یکی از خدایان آب" که محل خروج این آب جایی زیبا و دیدنی است.

آثار باستانی نظیر باقی‌مانده دومین آتشکده‌ی ایران در دوره پیامبر زردشت که 750 سال قبل از اسلام فعال بوده است.

صنایع دستی بی‌نظیر مانند: چوخه و رانک (لباس مردانه)، کلاش (گیوه)، نمدمالی، گلیم و جاجیم‌بافی، فرنجی‌سازی و فرش‌بافی.
هم‌چنین از محصولات صادراتی شهرستان پاوه می‌توان به گردو، بادام، انگور، انجیر‌، فرآورده های دامی و... اشاره کرد.


گردآورنده: بابک گنجی‌زاده طاری


 
comment نظرات ()